بازداشت پسر سکینه، وکیل وی و دو خبرنگار آلمانی

يکشنبه ۱٨ مهر ۱٣٨۹ - ۱۰ اکتبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : سجاد قادرزاده پسر سکینه محمدی آشتیانی، هوتن کیان وکیل وی و دو خبرنگار هفته نامه آلمانی«بیلد ام زونتاگ» صبح روز یکشنبه ۱۸ مهر ۸۹ در تبریز بازداشت شدند.

ماموران امنیتی صبح روز یکشنبه ۱۸ مهر ۸۹ با مراجعه به دفتر وکیل سکینه محمدی آشتیانی این افراد را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کرده اند.

خبرگزاریهای ایران اعلام کرده اند که دو خبرنگار آلمانی با ویزای توریستی وارد ایران شده اند اما در صدد تهیه گزارشی از وضعیت پرونده سکینه محمدی آشتیانی بوده اند.

سکینه محمدی آشتیانی زن ۴۳ ساله آذربایجانی و مادر دو فرزند است. او به اتهام مشارکت در قتل همسرش به اعدام محکوم شده بود. دادگاه تجدید نظر استان آذربایجانشرقی در سال ۲۰۰۷ حکم اعدام آشتیانی را به ده سال حبس تعزیری کاهش داد اما چندی بعد آشتیانی به اتهام زنا در دادگاهی دیگر به سنگسار محکوم شد.

مقامات جمهوری اسلامی از ماه تیر گذشته بارها نظرهای ضد و نقیضی را درباره ابقا یا لغو حکم سنگسار خانم آشتیانی مطرح کرده اند.

سازمان های مدافع حقوق بشر و دولت های مختلف جهان صدور حکم سنگسار و اعدام در ایران را محکوم می کنند و خواهان لغو این احکام در ایران هستند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed