حضور آداپ در نشست روزنامه تایمز لندن برای انعکاس مسائل ایران

پنج‌شنبه ۲۴ شهريور ۱٣۹۰ - ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۱انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) در نشست روزنامه تایمز لندن برای انعکاس مسائل ایران که با همکاری وزارت خارجه انگلیس برگزار شده بود حضور یافت.
در این جلسه که روز سه شنبه ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۱ (۲۲ شهریور ۱۳۹۰)با حضور وزیر خارجه انگلیس، عده ای از شخصیتهای با نفوذ انگلیسی، سازمان عفو بین الملل و فعالین حقوق بشر ایران در ساختمان روزنامه تایمر لندن برگزار شده بود شرکت کنندگان در پنلهایی با عناوین وضعیت حقوق بشر در ایران و کمپین برای آزادی زندانیان عقیده در ایران شرکت کردند.

فاخته زمانی مدیر اجرایی آداپ و فعال حقوق بشر آذربایجانی در این کنفرانس به تشریح مسئله نقض حقوق آذربایجانیها و مسائل و مشکلات آنها در ایران پرداخت
.


وزیر خارجه انگلستان در این مراسم ضمن اشاره به وضعیت اسفبار حقوق بشر در ایران گفت : بریتانیا از حقوق بشر بعنوان اصلی جهانشمول دفاع می کند و خواهان آن شد تا مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای قوی در محکومیت نقض حقوق بشر در ایران صادر کند.
همچنین نمایندگان آداپ با شرکت در نمایشگاه جانبی کنفرانس در میزی که به آداپ اختصاص داده شده بود به ارائه اطلاعاتی راجع به مسائل آذربایجانیها در ایران و ارائه گزارشهایی مبسوط در خصوص سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز آذربایجانیها بر علیه سیاست خشکاندن دریاچه ارومیه پرداختند.

این کنفرانس مورد توجه رسانه هایی همچون گاردین، بی بی سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه های بین المللی قرار گرفته بود و انعکاس وسیعی در رسانه های بین المللی داشت
.
 

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed