آغاز پنجمین ماه بازداشت سعید نعیمی و تداوم بازداشت سعید موغانلی و ناصر درازشمشیر

ارگان خبری کمیته تلاش برای آزادی سعید نعیمی: امروز جمعه 18شهریور سال 90، بیش از 124 روز از بازداشت مهندس سعید نعیمی، 93 روز از بازداشت موقت سعید موغانلی و 33 روز از بازداشت ناصر درازشمشیر می گذرد.
با وجود اتمام قرار 4 ماه بازداشت موقت سعید نعیمی و 3 ماه بازداشت موقت سعید موغانلی و انتقال آنها به بند عمومی زندان تبریز هنوز خبری از آزادی آنها در دست نمی باشد. از طرفی با گذشت بیش از یک ماه از دستگیری ناصر درازشمشیر(آیدین) فعال سیاسی حرکت ملی در مغان هنوز محل نگهداری وی برای خانواده اش مشخص نشده و خانواده این فعال در ادارات اطلاعات بیله سوار، پارساباد، اردبیل و تبریز برای یافتن خبری از جای فرزندشان سرگردان می باشند.
سعید نعیمی، فعال سیاسی و مدافع حقوق بشر آذربایجانی ۱۸ اردیبهشت امسال توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود، واقع در کرج دستگیر و برای بازجویی و رسیدگی به پرونده اش به اطلاعات تبریز منتقل شده است. مهندس نعیمی در دوران تحصیلاتش در دانشگاه زنجان، عضو شورای مرکزی و مسئول واحد سیاسی انجمن اسلامی این دانشگاه بود وی همچنین مدیر مسئول نشریه ی دانشجویی تورکی-فارسی “سَس″ در دانشگاه زنجان بود. نعیمی در سال ۱۳۸۰با نشریه “سس ” برنده لوح تقدیر جشنواره نشریات دانشجویی در دانشگاه رازی کرمانشاه شد. در دوران دانشجویی کارشناسی ارشد خود در دانشگاه تربیت مدرس تهران، از فعالین شناخته شده جنبش دانشجویی آذربایجان بود.
سعید موغانلی روز چهارشنبه مورخه 18خرداد در روستای "یئل سو" از توابع شهر انگوت در استان اردبیل دستگیر شده بود به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است. از اتهامات دستگیری و وضعیت پرونده سعید موغانلی نیز خبری در دست نمی باشد. سعید موغانلی سردبیر نشریات "یاشماق"، "یارپاق"، سردبیر بخش ادبی ماهنامه توقیف شده ی "دیلماج" و نویسنده مجلات و روزنامه های آذربایجانی دیگر مانند نشریه "آذری"، "آفتاب آذربایجان" و ... می باشد.
سعید مدیر و گرداننده وبلاگ یاشماق (www.yashmaq.blogfa.com ) می باشد که در قالب ادبیات نوین آذربایجانی فعالیت مستمر چند ساله دارد. ایشان به همراه تنی چند از دوستان خود در قالب مجموعه یاشماق بیش از 200 هزار جلد کتاب در زمینه ادبیات آذربایجانی منتشر کرده اند و به نوبه خود انقلابی در بخش کتاب و نشریات آذربایجانی ایجاد نموده است.
ناصر درازشمشیر(آیدین موغانلی) فارغ التحصیل علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه باکو می باشد که بیشتر مطالعه و فعالیتهای وی درباره هویت و مطالبات ملی آذربایجانیها است. بگفته نزدیکان وی، ناصر در حال فراهم کردم مقدمات تحصیل در مقطع دکتری در یکی از دانشگاه های ترکیه بود و فعالیتی خاصی که منجر به دستگیری وی گردد را انجام نداده بود. ماموران وی را از سر مزرعه اش دستگیر و با انتقال به خانه تمامی کتابها، دست نوشته ها، کامپیوتر و سایر وسایل شخصی اش را باخود برده اند.
http://www.saidnaimi.net/index.php

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed