احتمال اعدام یونس آقایان زندانی علوی در زندان ارومیه

 چهارشنبه  ٣۱ خرداد ۱٣۹۱ -  ۲۰ ژوئن ۲۰۱۲

آداپ : یونس آقایان شهروند آذربایجانی و از پیروان اهل حق(علوی) در زندان ارومیه که به اعدام محکوم شده بود به مکان نامعلومی منتقل شده است.
خانواده یونس آقایان ضمن ابراز نگرانی از احتمال اعدام وی به آداپ گفته اند که ماموران ساعت چهار بعداز ظهر روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۱ فرزندشان را از بند عمومی زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل کرده اند.
مسئولین زندان به وحید آقایان برادر یونس گفته اند زندانی به زندان مهاباد منتقل شده است اما زمانی که برادر این زندانی علوی به زندان مهاباد مراجعه کرده مسئولین زندان به وی گفته اند زندانی ای به این نام در آن زندان وجود ندارد. خانواده این زندانی علوی احتمال می دهند مامورین یونس آقایان را برای اجرای حکم اعدام به قرنطینه منتقل کرده باشند و از امکان اعدام فرزندشان نگرانند.
یونس آقایان از شهروندان آذربایجانی و از پیروان اهل حق(علوی) است که در پی درگیریهای مسلحانه مهرماه ۱۳۸۳ بین نیروی انتظامی و جمعی از پیروان این فرقه در روستای اوچ تپه میاندوآب(قوشاچای) دستگیر و بعد از محاکمه به اعدام محکوم شده بودند.
سازمان عفو بین الملل طی کمپینی در ۲۷ آوریل ۲۰۰۹ از دولت ایران خواسته بود که مجازات اعدام یونس آقایان را لغو و آزادی مذاهب و امکان برگزاری آزادنه مراسمات مذهبی را به رسمیت بشناسد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed